دوان ایرانیان، حامی کارامان

دوان ایرانیان همواره حامی ایده های جدید کارآفرینانه بوده و این بار نیز حمایت خود از شرکت کارامان را با مشارکت در این برنامه خلاقانه اعلام کرد.
ایده اصلی کارامان، ایجاد پلی ارتباطی میان فارغ التحصیلان دانشگاه و بازار کار است. کارامان سعی دارد تا تجربه کافی و مهارت های تجربی لازم را برای افراد تازه فارغ التحصیل شده و یا در حال تحصیل ایجاد کند تا از این طریق آمادگی بیشتری برای حضور در بازار کار داشته باشند و بتوانند با شناخت درست مهارت ها و علایق خود، آینده شغلی مناسبی را برای خود رقم زنند.
کارامان پلتفرمی آنلاین و رایگان است که پلی ارتباطی میان جوانان و شرکت های معتبر ایرانی را ایجاد می کند تا از این طریق دانشجویان و فارغ التحصیلان بتوانند با شرکت در دوره های کارآموزی و فرصت های داوطلبانه در سرتاسر ایران فرصت حضور در یک فضای کسب و کار با استانداردهای بالا را داشته باشند واز این طریق در کنار آموزش های آکادمیک، بر مهارت های تجربی خود نیز بیفزایند. این سامانه در تمام طول سال فعال است و در طی برنامه های مختلف، اقدام به جذب علاقه مندان برای شرکت در دوره های کارآموزی می کند. با توجه به رشته تحصیلی و مهارت ها و علایق شخصی هر فرد، کارامان گزینه های مناسب پیش روی این افراد را پیشنهاد می دهد و از سوی دیگر نیز با شناخت درست فرصت های کاری در شرکت های معتبر، اقدام به معرفی این افراد به مدیران شرکت ها می کند تا در صورت تأیید کارآموزان بتوانند تحت نظر کارامان دوره کارآموزی خود را شروع کنند.
به اعتقاد مهندس بشیر انیسی، پیشرفت افراد در حوزه آکادمیک و استفاده از تجربیات افراد موفق در بازار کسب و کار در کنار یکدیگر می تواند منجر به ایجاد موقعیت شغلی مطلوب شود و این همان درسی است که ما امروز می توانیم از کشورهای توسعه یافته و نحوه برقراری ارتباط در این کشورها میان بازار کار و دانشگاه بیاموزیم. سال هاست که در بسیاری از کشورهای توسعه یافته، تحصیلات عالی آکادمیک دیگر بی واسطه به محیط کار مرتبط نمی شود و جوانان با حضور در شرکت های معتبر چه به صورت داوطلبانه و چه به صورت جزئی اجتناب ناپذیر از سرفصل های درسی، چشم اندازی روشن را از آینده شغلی خود رقم می زنند.
شرکت دوان ایرانیان با داشتن معیارهای لازم از یک محیط کاری پویا و خلاقانه از تابستان 96 به عنوان یکی از همکاران کارامان آغاز به فعالیت کرده است. دوان با پذیرش تعدادی از کارآموزان علاقه مند به حضور در یک شرکت کارآفرینانه رسالت خود را در انتقال تجربیات و دانش خود به این افراد می بیند و امید دارد بتواند در این راه نقش موثری ایفا کند.

کارامان